HomeHome  FAQFAQ  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  
Kürd Ulusu'nun Çıkarları; Her Türlü Parti, Kurum, Kuruluş, Örgüt ve Kişilerin Çıkarlarının Üstünde ve Ötesindedir. Her Şey Kürdistan İçin!

Share | 
 

 Amac ve İlkeler

Go down 
AuthorMessage
Admin

avatar

Mesaj Sayısı : 129
Kayıt tarihi : 2010-01-12

PostSubject: Amac ve İlkeler   12.01.10 21:15

Foruma Serxwebȗna Kurdistan (Bağımsız Kürdistan Forumu)


AMAÇ VE İLKELERİ!

Biz beş parçaya iskeleti serpiştirilmiş ve dünyanın dört bir yanına dağılmış bulunan Kürdistanlıların artık elektronik olarak iletişim, karşılıklı tartışma, düşünce alışverişi, ortak kaygılanma, uzlaşma, umut, düş ve beklentilerimizi telefon kablosunun mikroskobik optik lifleri aracılığıyla birbirimize iletme olanaklarımız var. Biz düşüncede özgür, yürekte cesur Kürdler, internetin bizlere sağladığı bu olanağı dilek ve umutlarımızın buluştuğu bir alan olarak örgütlemeye karar verdik. Biz Kürdler için de yeni bir dönemin perdeleri aralanmıştır. Umut ederiz ki oluşturduğumuz bu alan Kürd aydınlanmasının, özgürlük ve kendi kaderini tayin gibi en kutsal insani amaç ve erdemlerin ve uzun soluklu mücadelesinin, barışın ve mutlu günlerin tartışıldığı bir alan olur.

Diaspora’da olmanın o en ağır koşullarında yüzümüzü ülkeden yana kılmaya çalışırken derin bir kuşatmayla karşı karşıya kaldık; bu kuşatmanın kırılması lazım, bunu yapmak Kürdistan Ulusal Kurtuluş Mücadelesi’nin bizim omuzumuza yüklediği sorumluluktur.. Ulusumuza karşı yerine getirilmesi gereken bir sorumluluktur.

Son otuz yıllık süreçte Kürdistan Ulusal Kurtuluş Mücadelesi’nin tüm değerleri boğazlandı, ulusal bilinçte bir kayma, tarihimizde ise derin bir bulanıklık yaşandı. Kürdistan’ın beş parçasında yaşayan halkımız son iki yüzyıldır korkunç ve merhametsiz acılara gark oldu. Başta sömürgeci devletler olmak üzere, onların uluslar arası ilişkide olduğu emperyal devletleri ulusumuzun ulus olma hakkından doğan tüm tasarruflarını yok saydı, inkâr etti. Ülkemizi bölüp parçalayarak statüsü olmayan bir sömürge konumuna düşürdü.

Ülkemizin bu statüsüz sömürge konumundan, ulusumuzun köle durumundan çıkarılmasının tek bir yolu vardır:BEŞ PARÇA DA BAĞIMSIZ VE ÖZGÜR OLMAK!

Bugün, Kürdistan’da Ulusal Kurtuluş Mücadelesi'nin sorunlarını aşmak, ona sağ duyulu yaklaşmak ve bu mücadelenin öncüllerinin yaratılmasına katkı sunmak için bir adım atıyoruz. Mücadelenin asıl zemini ülke diyor yüzümüzü oraya çeviriyoruz. Kürdistan Ulusal Kurtuluş Mücadelesi’nin mevzileri parçalandı ve ulusumuz ağır yaralar aldı; bunu hepimiz biliyoruz, lakin yeterli ve sağduyulu olarak sorgulayamıyor, asıl yapılması gerekenin yapılmadığı bir süreçten geçiyoruz!


Ülkenin sorunlarını yüzümüz ülkeye dönük olarak ciddi bir şekilde ve mümkün olduğunca bilimsel tartışmaya çalışacağız.. Bunun yanında, Kürd Kültürü - Sanat ve Edebiyatı’ndan Kürd Kadın sorununa kadar bir dizi sosyal sorunda doğru bir bilgi akışı ile bir çekim merkezi yaratmak ve Kürd dili başta olmak üzere olumlu bir çizgiyi yaşama geçirerek kitleleri hedefsiz bırakmayacak gelişmeleri kitlelere taşımak ve coşku yaratarak toplumsal moral değerlerimizi yüksek tutabilmeyi amaçlamaktayız!

Foruma Serxwebuna Kürdistan olarak, Kürdistan ulusal kurtuluş mücadelesinde gücümüz ve bilincimiz oranında yeni bir mevziiyle yer alacağız. Bu mevzide ulusumuzun özgürlüğü, ülkemizin bağımsızlığı asıl ve tek amaçtır!

Kürdistan’ın bağımsızlığını, ulusumuzun özgürlüğü için çaba gösteren, mücadele eden çevre, kişi, gurup, partilerle ortak bir platform da hareket etmeyi amaçlar.

Bu amaçla:

Foruma Serxwebuna Kürdistan olarak kolektif çalışmayı esas alır, kararları kolektiftir. İdeolojik tartışmalara, kişisel karalamalara asla müsaade etmez.

Forum yazarları, üyeleri forumun birer sahibi olduğu esasıyla hareket eder. Kişi hak ve özgürlüğünü koruma asasıyla tartışmalarda kişisel ve duygusal davranamaz, olay ve olgulara objektif yaklaşır, tarafsız davranır.

"Bilimsel" olmayan, ulusal değerleri esas almayan, dedikodu düzeyinde olan yazılara- belgelere ve kaynak gösterilmeyen hiçbir yazıya yer verilemez.

Ayrıca sexist, ırkçı, kökten-dinci, faşist, hakaret ve küfürlü gibi bütün yazılarda hemen çıkarılacaktır!

Foruma Serxwebȗna Kurdistan


Back to top Go down
http://serxwebun.forumieren.com
 
Amac ve İlkeler
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Dünya`nın en güçlü ordularına hangi ülkeler sahip?
» Ülkeler kodu
» Blog amaçı nedir?

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Bixêr û bi Ehla! * Welcome! * Hos Geldiniz! :: Armanç u Rêgez | Amaç ve Ilkeler-
Jump to: