HomeHome  FAQFAQ  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  
Kürd Ulusu'nun Çıkarları; Her Türlü Parti, Kurum, Kuruluş, Örgüt ve Kişilerin Çıkarlarının Üstünde ve Ötesindedir. Her Şey Kürdistan İçin!

Share | 

FORUM HAKINDA

Go down 
AuthorMessage
süleyman hamza

PostSubject: FORUM HAKINDA   02.04.10 8:25

Forumu kuranlara başarılar dilerim.Umarımki kürt halkının gelişimine katkı sunar.Foruma yazı asmak için üyelik şartı getirilmiş,bu teknik açıdan bazı avantajlar sunuyor.Fakat büyük kürt yığınları internet ortamında halen istenilen teknik bilgiye sahip değil.Bunlardan biride benim.Serbesti,newroz sitelerinde foruma katılım daha kolay.Üstelik ülkede yaşıyan çok insanımız kendi kimliğini gizleme ihtiyacı duyacaktır.Yeni yazı asmak,onun altından tartışmayı sürdürmek karışık görünüyor.
saygılar.
Back to top Go down
Admin

PostSubject: Re: FORUM HAKINDA   02.04.10 10:25

Sayın Süleyman Hamza Hoşgeldiniz!

Bizim yaptığımız forum aslında klasik bir forumdur. Üyelik zorunludur, çünkü bu tür forumlar zaten sıradan herkesin uğrayıp bir selam verip ya da hakaret ve küfür edip kaçıp gideceği bir yer değil, bilakis tartışmak istediği konuları yüzeysel değil de daha derinine tartışmak içindir. Burada hiçbir kimsenin düşüncesine sansür uygulanmaz ve edepli tartışmalar, "bilimsel", objektif yazılar tercihimizdir.

Diğer yandan üyeler isterlerse forum üzeri (PN=PostNachricht=PostaHaber) kendi aralarında mailleşir ve birbirlerini daha yakından tanıyabilirler.

Bazı Kürdlerin teknik bilgisinin az olduğunun bilincindeyiz ama bu sorunu ancak üyelerimiz kendileri süreç içerisin de artık gidermelerini ümid ediyoruz.

Ayrıca foruma kimse asıl ismi ile kayd olma mecburiyeti yoktur. Her üyemiz elbette istediği mahlası kullanmada özgürdür. E-mailin doğru olmasının nedeni hem aktivitasyon için, hem de Amaç ve İlkelerimize ters düşen üyeleri banlamak içindir.

Amaç ve İlkelerimiz de yer alan aşağıdaki şu satırları her üyemizin bilince çıkararak hareket etmesini diliyoruz:

"Forum yazarları, üyeleri forumun birer sahibi olduğu esasıyla hareket eder. Kişi hak ve özgürlüğünü koruma asasıyla tartışmalarda kişisel ve duygusal davranamaz, olay ve olgulara objektif yaklaşır, tarafsız davranır."

Bu satırların diğer bir anlamı serxwebun.info üyelerine büyük değer verir, senin benim değil, her üyesinin öz malıdır.

Biz bu forumu aynı zamanda bir Kürdistan arşivi olarak kullanacağımızdan eğer günlük klasik tartışmalar olmazsada bizim için fazla önemi yok. Burada esas olan serxwebun.info'ya gelen her Kürd'ün gereken bilgiyi alarak gitmesidir. Ümid ediyoruz ki üyelerimiz sorumlu davranır ve Kürdistan'ın bağımsızlığı ile ilgili gereken bilgileri, yazı ve belgeleri aktararak burayı iyi bir eğitim alanı ve kurumu haline getirirler.

Çalışmalarınızdan başarılar dileğimizle
Serxwebun.İnfo - Administration
Back to top Go down
http://serxwebun.forumieren.com

FORUM HAKINDA
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» japon forum 2009 takvimi
» Forum genişliğini nasıl ayarlayabilirim ?
» BEN phpBB2 KULLANIYORUM FORUM BASLIKLARINI SOLA DAYAMAK İSTİYORUM 'invision gibi
» Forum Rengi Yardım Arkadaşlar !!!
» Forum index(İçeriği) sol widgete kaydı....