HomeHome  FAQFAQ  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  
Kürd Ulusu'nun Çıkarları; Her Türlü Parti, Kurum, Kuruluş, Örgüt ve Kişilerin Çıkarlarının Üstünde ve Ötesindedir. Her Şey Kürdistan İçin!

Share | 
 

 BAŞKAN BARZANİ: “BAĞIMSIZ BİR DEVLET KÜRTLERİN DE HAKKIDIR”

Go down 
AuthorMessage
Jandil

avatar

Mesaj Sayısı : 80
Kayıt tarihi : 2010-01-13

PostSubject: BAŞKAN BARZANİ: “BAĞIMSIZ BİR DEVLET KÜRTLERİN DE HAKKIDIR”   05.04.10 2:03

BAŞKAN BARZANİ: “BAĞIMSIZ BİR DEVLET KÜRTLERİN DE HAKKIDIR”

PNA- Başkan Mesud Barzani El Arabiye kanalına Irak'taki gelişmelere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.


Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani, El-Arabiye TV kanalında yayınlanan bir programa katılarak gündemde olan ve kamuoyunun merak ettiği konulara ilişkin soruları yanıtladı. Programda yaptığı açıklamada bölge devletlerinin ta başından Kürt halkını yok etmek için çok büyük çaba gösterdiklerini söyledi. Buna karşı Kürt halkının kendi varlığını ve kimliğini kanı pahasına korumayı başardığını belirtti.

Ulusal ve Bağımsız bir devlete sahip olmanın Kürt halkının meşru hakkı olduğunu dile getiren Başkan Barzani ayrıca, her halkın ve ulusun kendi meşru haklarını elde etmek için mücadele etmesinin de çok doğal olduğunu dile getirdi.

Irak'taki seçim sonuçlarını ve son siyasi gelişmeleri de değerlendiren Başkan Barzani, Irak'taki siyasi tabloya bakıldığında Şii Arap'ların Şii, Sünni'lerin ise Sünni Arap adaylara oy verdiğini, bu nedenle Kürt halkının da kendi liderlerine ve adaylarına oy verdiğini ifade etti.

Başkan Barzani, "Kürtler neden Şii Araplarla ittifak yapıyor da Sunni'lerle yapmıyor?" şeklinde bir soruya," Şu ana kadar Şii kesimler Kürtlerin haklarını karşı olumsuz ve düşmanca bir tutum içine girmemişlerdir, ancak Sünni'lerin, bazı kesimler hariç, önemli bir kesimi Kürt'lerin haklarını elde etmesine karşı aynı tutumu takınmamışlardır" dedi. (ktv)
Back to top Go down
 
BAŞKAN BARZANİ: “BAĞIMSIZ BİR DEVLET KÜRTLERİN DE HAKKIDIR”
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Bixêr û bi Ehla! * Welcome! * Hos Geldiniz! :: Kursîya Serbesti | Serbest Kürsü-
Jump to: