Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  
Kürd Ulusu'nun Çıkarları; Her Türlü Parti, Kurum, Kuruluş, Örgüt ve Kişilerin Çıkarlarının Üstünde ve Ötesindedir. Her Şey Kürdistan İçin!

Kek Süleyman Hamza'ya

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Admin

Admin

Kek Süleyman Hamza'ya Empty
PostSubject: Kek Süleyman Hamza'ya   Kek Süleyman Hamza'ya Empty09.04.10 12:26

Keke Merhaba,

"Federal Kürdistan" başlıklı yazınız "AMAÇ ve İLKELERİMİZE" ters düştüğü için çıkarıldı, çünkü bu yazı Türk dili ile yazılmakla kalmamış aynı zamanda Kürdlerin gözbebeği 19 yaşındaki Kürdistan'ın güneyini ve yöneticilerini çok fena aşağılamaktadır. Bilindiği gibi Serxwebun.Info Kürdleri rencide eden, aşağılayan, objektiflikten uzak hiçbir yazıya yer vermemektedir ve biz bunu "AMAÇ ve İLKELERİMİZ" de de zaten yazıyoruz. Size önerimiz Amaç ve İlkelerimizi tekrar gözden geçirmenizdir. Kürdlerin geleceğine ve çakarlarına zarar veren bu tür yazılar bizim "özgür düşünce" anlayışımıza ters düşüyor. Anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz ...

Serxwebun.İnfo - Administration
Back to top Go down
https://serxwebun.forumieren.com
süleyman hamza

PostSubject: Re: Kek Süleyman Hamza'ya   Kek Süleyman Hamza'ya Empty09.04.10 12:52

Merhaba

Kararınıza saygı duyarım.Benimkisi sadece gözleme dayanan olumsuzlukları dile getirmekti.Öyle türk dili ile kürt yöneticilerini aşağılamak gibi bir amacım olamaz.Burda bireye ve tüm bölgeye yönelik aşağılama söz konusu değil.Biz Kürtlerin en bariz özelliği olanı değil,duymak istediklerimizi dinlemek isteriz.Şu anlamda sizlere hak veririm.Biz Kürtler başarıya susamışız.İyi şeyler duyma ihtiyacımız var.Süreç moralsizliği kaldırmıyorsa bu perspektifle gerekçe sunsaydınız daha anlamlı olurdu kanatındeyim

Başarılar.
Back to top Go down
Qubat

Qubat

PostSubject: Re: Kek Süleyman Hamza'ya   Kek Süleyman Hamza'ya Empty09.04.10 13:18

Bence daha 19 yasinda olan güneyden cok, cok sey bekliyorsunuz. Orayada mutlaka birgün hak hukuk girecektir ama yavas. yavas. Keske orada dalgalanan Kürdistan bayragi diger parcalarda da dalgalansada bir sorunumuz hak ve hukuk olsaydi. Bence Baskan Barzani ve Talabani zeki politika yapiyorlar ama ne var ki Kürdler Yahudi degiller. Yoksa hangi Kürd Kürdistan'in bagimsiz olmasini istemez? Güneyi ben sahsen bagimsiz olmus olarak kabul ediyorum, cünkü federasyon su an Kürdlerin daha isine yariyor. Güney Kürdleri isteseler bagimsizligini bir günde ilan ederler ama dört tarafiyla düsman tarafindan sarili olan bir ülke hemen ambargo vs. kusatilirlar ki zaten simdiden kusatilmislar. Önemli olan bagimsizligi ilan etmek degil, asil önemli olan bagimsizligi ilan ettikten sonra ayakta kalabilmektir. Mahabat Cumhuriyetinin basina gelenleri Kurdler iyi bildiginden böyle hareket ediyorlar.

Tabi Goran hareketi de baska bir umut ama bakalim o ileride neler yapacak görecegiz artik. Ama Goran hareketinin genel secimlerde örnegin ayri liste ile secimlere girmesi cok yanlis bir politikadir ve Kürdleri Bagdat'ta, Kerkük'te zayiflatmistir. Bu ve buna benenzer nedenlerden dolayi Alan simdi ben particilik yapiyorum diyecek ama Baskan Barzani'nin yurseverliginden kusku duyan Kürd Kürd degil bence.

"Federal Kürdistan" baslikli yazinizi ben de okudum ve sanirim burada olanlardan hicbiri "Süreç moralsizliği kaldırmıyorsa" gercekleri dile getirmemek degil, yazida bizzat Türklerin Güney'e bakis acísi, iste asiretler ve masiretler gibi Türkler tarafindan güneylileri asagilamak icin soylenen bolca soylemler. Ya da "4-5 milyon köseye sikistirilmis feodal cikar ve catismalarin yasandigi orta cag düzeni" gibi sözleri Türkler bile etmiyor.

Gercek anlatilacaksa her seyden önce objektif olmak lazim. 6 milyonluk artik devletlesmis bir halkin eger trafik sorunu varsa bu da surec icerisinde elbette giderilir ama daha cicegi burnunda bir devleti feodalizmin etkisi vardir diye hemen asagilamak bence bir Kürde yakismaz. Diger yandan onlar feodalsa ya Kuzey cok mu modern Allah askina. Kuzey ve diger parcalarda trafik ve is sahasi ve buna benzer sorunlar yok mu? Yoksa diger parcalar modern güllük gülüstanlikta biz mi bilmiyoruz ki güneyin güllük gülüstanlik oldugunu zaten hic kimse iddia etmiyor.

Sorun elestirmekse güneyi o zaman asagilamadan ilkin objektif olacaksiniz. Yoksa ben de derim ben güneye gittim adamin biri bana bir tekme vurdu, iste güneylilerin hepsi tekmeci mi yani? Güneyde 6 milyon insan yasiyor ve her türlü insanda kuskusuz olacaktir. Bu insanlar arasinda da ayirt etmek lazim ...

Gercek olan Güney Kürdistan özgür olmayi basarmistir. Bir Kürd olarak bu gercek beni cok sevindiriyor ve elbette diger parcalarinda en azindan güneyin statüsünü almalari benim en büyük istegimdir. Bu gercegi kiskanalarda kiskancligindan catlasin artik. Baska ne diyelim?

Selamlar

Back to top Go down
süleyman hamza

PostSubject: Re: Kek Süleyman Hamza'ya   Kek Süleyman Hamza'ya Empty09.04.10 14:38

Merhaba Qubat

19 yıl bilişim çağında oldukça yaşlıdır.Kürtlerin artık başarısızlığa kılıf uydurmaya tahamülü kalmamıştır.Tıpkı morelsizliği çekemedikleri gibi.Aslında benim gözlemim çok sıradan yüzeysel gözlemlerdi.Demeki derinliğe bir gözlemi aktarsaydım ihanetle yargılardınız beni.Valahi siz bilirsiniz.Duymak istemeyenlere saygımı iletirim ve noktayı koydum.
-Ya da "4-5 milyon köseye sikistirilmis feodal cikar ve catismalarin yasandigi orta cag düzeni" gibi sözleri Türkler bile etmiyor.- diyorsunuz.Haklısınız öyle laf etmezler.O kadar akılsız değiller.Çünkü bu tür eleştririler uyanışı sağlar.O zaman neden yapsınlar.Buna benzer hastalıklar sırf PKK ye karşıtlık olsun diye bizim kürt muhalifleride yapmaz.Onlarında derdi başka,pkk ne diyorsa tersini yapmak.Kısacası yanlışı yanlışla düzeltme çabası.

ABD nin ıraka mudahalesi kürtler için fırsata dönüştü,aynı duruma benzer gelişme kuzeyde ve doğu kurdistanda olmadığı için federal statü elde edilmedi.Düşününki bu mudahale olmasaydı,kuzey ve doğu kurdistandan ne farkı kalırdı.

Yani güneydeki bu fırsatı, oranın öz başarısıymış gibi diğer parçaları aşağılamanında tutarlı tarafı yok.

Başarılar.
Back to top Go down
Qubat

Qubat

PostSubject: Re: Kek Süleyman Hamza'ya   Kek Süleyman Hamza'ya Empty09.04.10 17:55

Elestiri, bir insana verilen en güzel hediyedir. Elestiriyi cöpe atmamak lazim. Sizin yaptığınıza yapıcı eleştiri denmez bence, sizin yaptığınız daha çok maalesef hakarettir. Eleştiri bir insanı veya bir toplumu geliştirmek için yapılır.

Yukarıda sizin yazınızdan aktardığım sözler güney Kürdistan yönetimine düpe düz hakaret ve aşagılamadır. Forumdan özür dileyeceğinize birde kalkip nasihat ediyorsunuz. Sahi siz neyi savunuyorsunuz? ABD'nin Irak'ı isgal etmesi ve Saddam katilini asması yoksa kötü mü oldu? Şimdi siz oradaki Kürdlerin yerinde olsaydınız ne yapardınız? Onlar bu fırsatı elbette bal gibi kullandılar ve üzerlerine düşeni de fazlasıyla yaptılar. Daha ne yapsaydılar? Bağımsızlık mı? O da bir gün olur. Olmasada siyasi ve ekonomik ve kültürel bagımsızlar ya ve pasaportlarında Kürtçe de yazılıyor mu. Kürt pasaportları artık varmış yokmuş kimi ilgilendiriyor? Kürt bayrağı her yerde dalgalanıyor ya! Bunlari dile getirmek ve bir Kürt olarak sevinmek neden diğer parçaları aşağılamakmış?

"Yani güneydeki bu fırsatı, oranın öz başarısıymış gibi diğer parçaları
aşağılamanında tutarlı tarafı yok."

Bakın yukarıda aktardığım cümle size ait. Tüm bu saydıklarım güneylilerin öz başarısı degilde kimin başarısı? Yoksa ABD'mi bunu Kürtlere sağladı, yoksa Kürtler mi konjukturel durumdan faydalanarak, akıllı davranarak 91'den sonra devletlerinin alt yapısını oluşturdular?

Bir devlet için, hele hele düşman tarafindan siyasi, ekonomik ve kültürel olarak büyük tahribata uğramış bir halk için 19 sene 19 gün gibidir. Burası Avrupa'nin göbegindeki Kosovo vb. ülkelere hiç benzemez. Kürtler her ne yapıyorlarsa sıfırdan yapıyorlar. Güneyi aşağılayacağımıza Kuzeyi, Doğu ve Güney/Batı'yı Güneyleştireceğimize, parçacılık yapıyor onların geldiği noktayı hazmedemiyoruz. Ben şahsen Kürtlerin ne Ankara'ya, ne Tahran ve Şam'a, ne de Bağdat'a baksınlar istiyorum. Kürtlerin kiblesi Kerkuk. Musul ve Diyarbekir'dir ve bu tüm Kürtler ve parcalar için de geçerlidir. Güneyi daha ne kadar geliştirebiliriz üzerine önerilerde bulunacağımıza eğer siz oraya gitmiş ve bir zavallı köylüde sizi soymuşsa bütün güneyliler soyguncu mu oluyor? Neyse kendimi tekrarlamayayım, eleştiri yaparken gerçekleri objektif dile getirmek lazım. Kötü bir şey varsa elbette söylemek, fakat neyi nasil soyleneceğini de bilmek lazim. Her şeyden önce objektif olmak lazım ve subjektiflikten kendimizi kurtarmamız lazım ve sonuç olarak eğer PKK'yi veya başka bir oluşumu savunuyorsanız bunu hiç çekinmeden açıktan yapınız, üstü kapalı değil.

sizede başarilar ...
Back to top Go down

Kek Süleyman Hamza'ya
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» AKP