HomeHome  FAQFAQ  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  
Kürd Ulusu'nun Çıkarları; Her Türlü Parti, Kurum, Kuruluş, Örgüt ve Kişilerin Çıkarlarının Üstünde ve Ötesindedir. Her Şey Kürdistan İçin!

Share | 
 

 İHH Yardim Vakfi, Hamas ve TC

Go down 
AuthorMessage
Admin

avatar

Mesaj Sayısı : 129
Kayıt tarihi : 2010-01-12

PostSubject: İHH Yardim Vakfi, Hamas ve TC   07.06.10 15:40

İHH Yardim Vakfi, Hamas ve TC

Ali Buran

Bu kuruluş TÜRKİ Devletlerinde ve Afrika Müslüman ülkelerde yaygın faaliyettedir. Diğer bir kanı da İHH, İslami Cihat, Hamas ve El-Kaideye yakın olmasıdır. Kürdistan da bu Vakıf paralelinde bir çok İslami dernek ve örgütler vardır. İHH ve HAMAS daha çok Türkiye, Suriye, İran ve Irak’taki Dinci gruplar destekleyip onlarla görüşüyorlar. İHH, İsrail dahil bazı demokratik ülkelerde faaliyetleri yasaktır. İHH; Türkiye de İslami büyük iş adamları destekliyor ve maddi kaynak sağlıyor.

İHH; Sadece Müslümanlara yardım etmeyi ilke edinmiş sivil toplum örgütüdür. Amaç sadece İslam ülkelerinin güya uğradığı haksızlıklarda hayata geçiriliyor. Ama Kürtler hariç! Alman Anayasayı Koruma Dairesi’nin hazırladığı bir raporda “IHH , Milli Görüş’ün hem bir yan kuruluşu hem de etkilendiği bir örgüt.

İsrail’i protesto etmek için düzenlenen gösterilerin, türbanlı, çarşaflı-cübbeli- çember sakallıların şovuna dönüştürülmesi manidardır. Yardım yapan bir dernek, çalışmalarını ucuza getirmek zorunda değil mi? Bir yardım derneğinin halktan toplanan bağışlarla gemi uçak alınması işi de daha da düşündürücü. İHH, sadece iktidara destek olan çevrelerle ilişki kurması, diğer kesimlerle görüş ve desteğinin almasından kaçınması da ilginçtir.

Türkiye'nin her yerinde geçmişteki Cumhuriyeti koruma ve Şehit Cenazeleri mitinglerinde olduğu gibi İsrail'i protesto mitingleri de giderek Türk Milliyetçiliğine dönüşüyor. Kürt Bölgelerinde daha çok İslami motifle, diğer bölgelerde de bilinçli olarak İslami Milliyetçi temalarla YAHUDİ düşmanlığı halka aşılanıyor. Namaz önceleri İsrail bayrakları ateşe veriliyor. Geçmişte Cuma namazı sonraları Memur-Sen, Müsiad, Ahi yad, Anadolu Gençlik Derneği, Anadolu İmam Hatip Lisesi Derneği, Can suyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Çaresizlere Yardım Derneği, Denizli İlahiyat Fakültesi Yaptırma Yaşatma Derneği, Denizli İlmi Araştırmalar ve Hizmet Vakfı, Ensar Vakfı, Fakir ve Muhtaçlara Yardım Derneği, Gökkuşağı Aile Derneği, Gülçev, Gaye Vakfı, Kepenek oğlu Vakfı, Işık Eğitim ve Sağlık Hizmetleri Vakfı, İmam Hatip Mezunları Derneği, İlim Yayma Cemiyeti, Karamil Muhtaçlara Yardım Derneği, Kırmızısı Termal Turizm Derneği, Muradiye Kültür ve Eğitim Vakfı, Mutçalı Vakfı, Ahmet Hulusi Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı, Şafak Yıldızı, Şura Eğitim Araştırma Derneği, Tümsiad ve Yeşilay Derneği'nden oluşan platformu üyeleri Türk Bayrağı ellerinde İsrail saldırılarını kınayan dövizler açtılar.

Başbakan ERDOĞAN Kudüs’e saldırı İstanbul’a saldırıdır diyor. HALEPÇE'DE binlerce Kürt çocukları kan emici SADDAM tarafından yok edildi. SİİRT'Lİ Emine ve ERDOĞAN Müslüman kardeşler o zaman nerelerdeydi? ERDOĞAN, HAMASİ meşru PKK’Yİ Terörist görüyor. Neymiş HAMAS kendi topraklarında direniyor! Peki ya PKK, Afrika’dan mı TC ye saldırıyor? Dahası duyumlara göre İHH, yardım adı altında yaklaşık 500 Filistinli yetim aile Türkiye ye getirmişler. Bunların ne yaptıkları,kimlerin himayesinde oldukları yalnız İHH biliyor.

İHH; Telafer bölgesinden Musul’un El-Mukam mülteci kampına göç etmiş ailelere İHH, tarafından 1 hafta boyunca sağlık taraması yapıldı ve ilaç yardımında bulunuldu. Güvenlik şartlarının son derece gergin olduğu bir durumda sağlık taraması başarıyla gerçekleştirildi. Bu bölgede toplam 2 bin 500 hastaya sağlık yardımı yapılmış.

Kerkük şehrinin en fakir bölgelerinden El-Musalla bölgesine de yönelik sağlık taraması yapıldı ve 300 kişiye ilaç verildi. Gezici Poliklinik Irak’ta kaldığı süre içinde toplam 4 bin 100 kişiyi sağlık taramasından geçti.

Dikkat edilirse yardım Kürt ve Kürdistan bölgelerine yapılmıyor. Ayrıca, İHH dan ayrılan Türkiye'de okuyan Müslüman yabancı öğrencilere burs veren SADER diye bir kuruluş da bulunmaktadır.

Anlaşılıyor ki, İHH yardımı politik bir tavrı ve amacı ambargoyu delmekti.. Burada esas amaç, gemilerdeki yardım malzemesi Gazze'ye götürülmesi değil, ablukanın delinmesiydi.

Türk İslam-Sentezcileri aslında İslam'ın yayılması için kendilerini görevli sayıyorlar.

TC, Halen Kerkük ve Musul gibi Filistin de, Türkiye toprakları sayma niyetlerinde. Milliyetçi ve Muhafazakar Parti(MMP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz ‘’İsrail ve Türkiye arasında yaşanan kritik süreçte İsrail'e çağrıda bulunarak, Hamas, El fetih ve Gazze halkının da kabul etmesi durumunda, Gazze'de Türk askeri kontrolünde otonom bir bölge kurulmasını önerdi.’’

Dikkat edilirse bu son zamanlarda Türkiye de başta AKP herkes tek vatan,tek bayrak tek Millet temasını işliyorlar. Bu temalar sağda, solda, dincinin de gideceği yer Türk Milliyetçiliğidir. AKP İsrail üzerinden hem İslami mesaj hem de kabadayılık yaparak puan topluyor,

İsrail HAMAS'A ambargo ve saldırılarını süreceklerini ifade ediyor. İsrail, ambargonun kalkması HAMAS'IN tanınması anlamına geleceği diyor. Türkiye'nin her yerinde özellikle Kürt kentlerinde İsrail'i kınama ve protesto yürüyüşleri yapıldı.

Geçmişte Kürt Davasıyla ilgili, Yaser ARAFAT'A ve Arap’lara yaptığım bir eleştiri çok tartışıldı. Nerdeyse bazı kişilerce FİLİSTİN düşmanı olarak tanıtılmak istendim. Oysaki, biz Kürtler geçmişte FİLİSTİN halkı için çok bedeller ödedik. Ayrıca İSRAİL'DE, yüz binlerce Kürdistanlı Yahudiler ve Kürt Asıllı MÜSEVİLER yaşıyorlar. Bunlarda geçmişte özellikle Irak ve Kürdistan'ın değişik yerlerinden zülüm ve baskıdan kaçıp İsrail'e göç etmişler.Bunlar her konuda eğitilmiş Aydın Kürt insanlardır.

a_mili63@hotmail.com
http://www.kurdinfo.com/gotar.asp?yazid=11&id=224
Back to top Go down
http://serxwebun.forumieren.com
Admin

avatar

Mesaj Sayısı : 129
Kayıt tarihi : 2010-01-12

PostSubject: Re: İHH Yardim Vakfi, Hamas ve TC   12.07.10 22:21

Almanya'nın İHH'yı yasaklama zamanlaması dikkat çekti

Almanya, İHH'nın tüm faaliyetlerini teröre arka çıkıyor gerekçesiyle yasakladı. Türkiye merkezli İHH'nın geçen ay Gazze'ye yardım malzemeleri taşıması ve Mavi Marmara gemisine İsrail ordusunun düzenlediği askeri operasyonlarda çok sayıda Türk vatandaşının katledilmesi ülkede de çok tartışılmıştı. Bakanlık, Almanya'daki yasaklamanın Türkiye ile ilişkilendirilemeyeceğini savunsa da, uzun yıllardır ülkede faaliyet gösteren IHH'nın neden yıllar veya aylar önce değil de bugün yasaklandığı sorusu gündeme geldi.

Hıristiyan Demokrat Birlik Partili (CDU) Alman Federal İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, Uluslararası İnsani Yardım Kuruluşu'nun (İHH) ülkedeki tüm faaliyetlerini "İsrail devletinin varlık hakkını terör saldırılarıyla ortadan kaldırmayı hedefleyen Gazze'deki Hamas'a mali yardımlarda bulunduğu" gerekçesiyle yasakladı. Merkezi Frankfurt am Main şehrinde olan İHH'nın merkezine yapılan operasyonlarda kuruluşa ait tüm mal ve belgelere el konulurken, Hamburg, Hessen ve Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyaletlerindeki bürolarda da aramalar yapılarak buralardaki dernekler de yasaklandı.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Bakan De Maiziere, İHH'nın Hamas örgütüne milyonlarca Euro yardımda bulunduğunu ifade ederek, "İsrail devletinin varlık nedenini sorgulayan kuruluş ve gruplara Almanya'da dernekleşme hakkı tanınmayacağını" kaydetti.

De Maiziere şöyle devam etti: "İHH, uzun zamandır insani yardım kisvesi altında kayda değer miktarda mali yardım elde ederek, Gazze Şeridi'ndeki Hamas'la bağlantıları olan sözde sosyal yardım derneklerini destekliyor."

Açıklamasında İHH'dan çok Hamas'a değinen Thomas de Maiziere, "Hamas'ın İsrail devletine terör saldırılarında bulunduğunu, İsrail devletini yok etmeyi hedefleyen bu örgüte sağlanan yardımlara devlet olarak izin vermeyeceklerinin" altını çizdi. İHH'nın insani yardım adı altında "aslında Hamas'a yardım yaptığını" savunan De Maiziere, İsrail'in varlık hakkını sorgulayan ve İsrail'i ortadan kaldırmayı hedefleyenlere göz yummayacaklarını da belirtti. IHH'nın kullandığı "insani yardım" ismini de eleştiren bakan, imalı bir dille bu kuruma yardımda bulunan kişilerin de kandırıldıklarını savundu.

(CİHAN)
tümgazeteler.com
Back to top Go down
http://serxwebun.forumieren.com
 
İHH Yardim Vakfi, Hamas ve TC
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» CSS Yardim
» ACİL YARDIM Bİ BAKARMISNIZ
» üye olmadan linkleri göremezsiniz! yardim
» HTML Sayfası Yapma YARDIM
» Yazıların boyutunu ayarlama? yardim

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Bixêr û bi Ehla! * Welcome! * Hos Geldiniz! :: Kursîya Serbesti | Serbest Kürsü-
Jump to: