HomeHome  FAQFAQ  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  
Kürd Ulusu'nun Çıkarları; Her Türlü Parti, Kurum, Kuruluş, Örgüt ve Kişilerin Çıkarlarının Üstünde ve Ötesindedir. Her Şey Kürdistan İçin!

Share | 
 

 Öcalan’ın Turancılığı!

Go down 
AuthorMessage
Jandil

avatar

Mesaj Sayısı : 80
Kayıt tarihi : 2010-01-13

PostSubject: Öcalan’ın Turancılığı!   13.01.10 15:38

Öcalan’ın Turancılığı!

Öcalan 1992 Mart ayinda Bekaa’da yaptigi ve bir brosür halinde yayinlanan röportajinda sunlari söylüyor:

„Pir Sultanlarda dile gelen ‚Saha gidelim‘ bicimindeki yürüyüs ortaya cikar. Ve Osmanliyi Anadolu’da tehdit eder bu yürüyüs ve Iran Safavi Devleti, Osmanlilar kadar bir Türk agirlikli devlettir. Yavuz icin cok ciddi bir tehlike. O zaman dikkat edin bir Kürt politikasi sekillenir. Fermanlari vardir. Yavuz, kendi önemli Idris-i Bitlisi’ye beyaz kagidin altina fermanli defter gönderir. ‚Istedigini yaz ve Kürt Beylerine ulastir‘ der. Isterse hükümet olsun, isterse devlet olsun, hatta isterse hepsi bir araya gelsin, benim ittifak edebilecegim bir sultanlik mi diyeyim, bu kadar genis bir acidan bakiyor.

Fakat Idris-i Bitlisi der; Kürtlerin genellikle uzlasmaz bir tabiati vardir. Biz bir Beylerbeyi tayin etsek daha iyi olur. O Diyarbakir merkezli Beylerbeylik kurumu böyle ortaya cikar. Anlasma temelindedir. Daha sonra buna dayali olarak Dogu’ya gelir. Caldiran’da Savafi Sah Ismail yenilir. O sefer, sona erdirilmeden Güney’e yönelir. Mercidabik’ta Memlük Devleti yenilir. Mardin’de, Diyarbakir’da büyük oranda hepsi Kürt asiretleridir o orduda savasanlar … Basari, kesinlikle bunlarin ittifakina baglidir. Kahire alinir, bildigimiz gibi Osmali Imparatorlugu kurulur.
Adam Kürd politikasini böylem sekillendirmezse, Caldiran’da basariya gidebilir mi? Mercidabik’ta böyle basariya gidebilir mi? Gidemez, yani Kürtlük burada, Türk Sultanlarinin, dolayisiyla Türk egemenlerinin muazzam imparatorluga ulasmasinda , Dogu‘ya, Güney’e yayilmasinda belirleyici vazgecilmez bir rol oynamistir.“

„… Türk devrimcisine veya Türk politikacisina dayatmada bulunmuyorum. Bölmek, parcalamak gibi bir dayatmada bulunmuyorum. Türki federasyon icinde bir Kürdi Cumhuriyeti de olsun. Degil mi? Bes-alti tane Türk Cumhuriyet ve federasyon.“ (Aktaran: A. Cem Ersever, Kürtler, PKK ve Abdullah Öcalan, Sayfa 180-181) Milenyum yayinlari. 2009, Istanbul)


Yukarida Apo’nun söyledikleri acik ve nettir. Öcalan basindan beri Turanci ve fasisttir. Oysa eger Türkler, Kürdlerin düsmaniysa, o zaman akli basinda bir Kürd politikacisi Türkiye’nin büyümesinden, alt-emperyalist olmasindan yana degil, daha cok onun zayiflanmasindan yanadir.
Türk Ordusu’nin en zayif oldugu bir dönemde (simdilik üce hatta dörde bese bölünmüsken; MHP irkci Milliyetcileri, Islam irkci milliyetcileri, Atatürk irkci milliyetcileri, sözde amerikanci irkci milliyetcileri vs.) PKK’nin silah birakmasi ve tasviye edilmesi tesadüf olmasa gerek. Oysa asil PKK’nin –eger Kürd örgütüyse- TC’ye her yönden saldirip dahada zayiflatmasi gerekir.

Belki bir cogunuz Öcalan’in sözde 4. Kasim 2009 ‚Görüsme Notlari’ni okudunuz. Bilindigi gibi bu görüsme notlarinin hepsi yine her zaman oldugu gibi Genel Kurmay‘in Kürdlere Öcalan agziyla verdigi talimatlar veya mesajlardir. Bana göre Genel Kurmay Kürdlerin gercekten yararina olan bir tek kelime dahi disari sizdirmaz. Eger Öcalan kemalist akademiler vs. kurulsun diyorsa bu sadece „Iste bakin Öcalan Kürdler icin birseyler istiyor!“ imajini yaratmak icindir. Eh! Yandaslarida koyun gibi Öcalan’a inaniyorlar.

Sözkonusu görüsme notlarinda yine Öcalan’in bol bol Miste Kor’u övmesi tesadüf degildir. „Ben“ diyor; „Kürdlerin AtaKürd’üyüm!“ Nasil ki AtaTürk Kürdlere düsman edildi, beni de Türklere düsman etmek istediler. Peki insana sormazlar mi? Eger sen onlara düsman degilsen 20 yil ne icin savastin, neden bu kadar genc insanimiz öldü?

Öcalan tahminime göre hapisten cikacak ve Kürdlere koruyucu basi olacak, alternatif Kürd örgütlerinin cikmasinin önüne gecmek icin de elinden ne gerekiyorsa onu yapacaktir. Bunda bir direm kuskum bile yoktur.

Nasil ki 35 yil Suriye, Iran, Irak ve Türk istihbarat örgütlerine dayanarak bütün Kürd örgütlerini tasviye ettiyse, aynen öyle de bu görevine devam edecektir. Ilgililere duyrulur.

alanlezan.net
Back to top Go down
 
Öcalan’ın Turancılığı!
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Bixêr û bi Ehla! * Welcome! * Hos Geldiniz! :: Nihêrîne Raman | Bakış Açıları-
Jump to: