HomeHome  FAQFAQ  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  
Kürd Ulusu'nun Çıkarları; Her Türlü Parti, Kurum, Kuruluş, Örgüt ve Kişilerin Çıkarlarının Üstünde ve Ötesindedir. Her Şey Kürdistan İçin!

Share | 
 

 Kürdler bir ULUS, Kürdistan bir ÜLKEDIR!!!

Go down 
AuthorMessage
Jandil

avatar

Mesaj Sayısı : 80
Kayıt tarihi : 2010-01-13

PostSubject: Kürdler bir ULUS, Kürdistan bir ÜLKEDIR!!!   13.01.10 15:45

Kürdler bir ULUS, Kürdistan bir ÜLKEDIR!!!


Kürdler bir ULUS, Kürdistan bir ÜLKEDIR!!! Bunu her Kürd bilmeli ve bilince cikarmalidir.

Türkler neden üstüne basa basa Kürd yok diyorlar, Kuzey Kürdistan'a Güney Dogu Anadolu bölgesi vs. diyorlar? Onlar Kürd kelimesinden kacinarak, Kürdleri ve ülkesinin isimlerini degistirerek, bir ULUS olan Kürdleri inkar ve imha etmek istiyorlar. Iste onun icindir ki ben sahsen buralarda ve her yerde durmadan Kürdlerin bir ULUS, Kürdistan'in bir ÜLKE oldugunu ve bu ULUSUN, ULKENIN sömürgeciler tarafindan ISGAL ve ILHAK edildigini dile getirenlerdenim, cünkü Kürdlerin belli bir cografyasi, dili, kültürü, diger milletlerden ayri oldugu bir gercegi vardir! Bu gercegi kim inkar ederse etsin sonuc alamiyacaktir.

Bana göre her Kürdün dindari, ateisti, sagcisi, solcusu, yesilcisi, hirsizi, yankesicisi bu özgürlük ve bagimsizlik savasinda yerini almalidir, cünkü bizler Kürd kültürüne ait oldugumuz icin sömürgeciler aramizda fark gözetmeksizin bizi eziyor, sömürüyor ve baski uyguluyorlar. Kisacasi Kürdlere karsi topyekün bir IMHA ve INKAR politikasi oldugundan, bizimde onlara karsi savunmadan cok, TOPYEKÜN saldiriya gecip onlari HERSEYIYLE ülkemizden kovmamiz gerekiyor.

Bu baglamda, örnegin bu forumda cok cesitlilik, pluralizm, demokrasi olmazsa bizim GÜC toplamamizda zor olur. Düsmana taviz vermeden, onun ile uzlasmadan kendi aramizda, -neyi savunursak savunalim, hangi düsüncede olursak olalim- KÜRD oldugumuz icin ezildigimizden ORTAK noktamiz olan "KÜRDISTANILIK"te BIRLIK, daha dogrusu DAYANISMA ve ITTIFAKTA olmamiz gerekmektedir.

Birlik, dayanisma, ittifak demek, baska düsüncede olupta Kürdistan'in bagimsizligini isteyen her Kürd ile KONSENSUS olusturmaktir. Yukarida da degindigim gibi düsman bize saldirinca sen komünistsin, yok muhafazakarsin, yok atheistsin, ya da safi ve ya sunni, alevisin demiyor. Onlar bir bütün Kürd oldugumuzu ve kendi ülkelerini bölecegimizi düsünüyorlar ve bize saldiriyorlar. Oysa onlar tarafindan bes parcaya bölünen Kürdistan'dir.

Son 30 yilda bir Kürd/Türk savasi olmustur. Türkler bu savasin ismini bile koymak istememis, onlara terörist demis, Kürdlerin varligini yine inkar etmistir.

Aslinda Türklerin Kürd Ulusal Hareketine "terrörist", "bölücü" sifati yapistirmasi bir anlamda Kürdleri ahmak yerine koymak anlaminada geliyor, cünkü sanki Kürdlerin dünyadan haberi yokmus gibi, Kürd Gerillayi/Peshmergeyi tanimiyormus gibi aptalca konusuyorlar. Oysa herkes neyin ne oldugunu biliyor, fakat asil sorun Kürd milliyetci ve komünistleri arasindadir. Bunlar ne yazik ki halende düsmana karsi ITTIFAKA gitmemisler, TOPYEKÜN ÜLKE SAVUNMASI YAPMIYORLAR, ITTIFAGA gidecegede benzemiyorlar.

Diger ülkelere bakinca karsimiza söyle bir tablo cikiyor: Almanya'nin, Rusya'nin, ABD'nin ve diger dünyadaki 224 devletin hepsinin komünist ve milliyetcileri ayni parlementoda oturur, ülkenin savunmasi sözkonusu oldugunda herifler sagci-solcu demeden SAVUNMAYA gecerler. Peki Kürdlerde bu neden yok? Bana göre bunun nedeni ULUSAL BILINCIN olmamasindan kaynaklaniyor. PKK, KDP/YNK'yi ayri partilermis gibi ele almak bence körlüktür, cünkü bunlar ile birlikte 30 u askin diger Kürd parti ve örgütleri Kürd tabanli oldugundan KÜRDISTAN'i SAVUNMADA ITTIFAKA GITMEK ZORUNDADIRLAR! Bu simdilik realitede böyle olmasada bu forumda yazan arkadaslar bunu en azinda düsüncede, yazilarinda savunmali, sikca dile getirmelidirler.

ULUSAL ve POLITIK BILINC OLMAZSA OLMAZ!!!
bunu bence burada yazan her arkadas BILINCE cikararak üstünde durmalidir.

Benim kisaca BIRLIK, DAYANISMA ve ITTIFAKTA anladigim her kesin aidiyatlariyla olup ORTAK talepler etrafinda TEK YÜREK, TEK YUMRUK olmaktir. Isteyen komünist olur sinifsiz, sömürüsüz, sinirsiz bir dünya icin mücadele eder, isteyen anarsist olur, digeri müslüman, bir baskasi alevi, safi veya zerdüst ... Tüm bunlar ÜLKEMIZI SAVUNMAKTA engel degil, tam tersine bizim KORUMAMIZ gereken ZENGINLIKLERIMIZDIR. Herkes DÜSÜNCEDE ÖZGÜR OLSUN, yasam üzerine rüyasini dile getirsin ama ISGAL ve ILHAK EDILMIS ÜLKESINIDE DÜSMANDAN ILKIN KURTARSIN. Dinciyse birisi, dincimizdir, komünistse birisi komünistimizdir, sagciysa birisi sagcimizdir. Sagci dedimde aklima gercekten "Kürd fasistleri" geldi. Sahi Kürdistan'da Kürd fasistleri yani Türklerin MHP'si gibi asiri sagci bir parti veya örgüt var mi? Ben tanimiyorum ve bu nedenle Kürd toplumunun Orta Dogu'da DEMOKRASIYE en yakin toplum olarak görüyorum. Yani asil sorun SÖMÜRGECILIKTIR! Sömürgecilige son verilmedikce isterse TC tam demokrasi olsun, isterse Güney zengin olsun. Hic birsey degismez. Insanlarimiz yine ac susuz, ciplak perspektıfsiz sokaklarda dolasacak karin toklugunu orada burada zor sartlar altinda yasamini gecirmek zorunda kalacaktir.

Zaten sorun, dil, kültür sorunu degildir. SORUN MILLI BIR SORUNDUR; YANI DEVLET VE TOPRAK SORUNUDUR! Bu nedenle:


1. Birbirimize hakaret ve küfür etmeyelim. (Düsmana ne edilirse o müstahiktir)Hangi görüsüs savunursak savunalim birbirimizle ORTAK AMACIMIZ icin her zaman dayanismada olalim. KÜRD KÜRDE DÜSMAN DEGILDIR ve de OLAMAZ!
2. HEDEF: BAGIMSIZ, BIRLESIK VE EN DEMOKRATIK KÜRDISTAN!
3. Düsmana karsi bu hedefe ulasmak icin her yol ve yöntem mesrudur!

Alan Lezan, Frankfurt am Main – 23.11.2008 21:29

http://alanlezan.net/
Back to top Go down
 
Kürdler bir ULUS, Kürdistan bir ÜLKEDIR!!!
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Bixêr û bi Ehla! * Welcome! * Hos Geldiniz! :: Peşarî | Politika-
Jump to: