HomeHome  FAQFAQ  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  
Kürd Ulusu'nun Çıkarları; Her Türlü Parti, Kurum, Kuruluş, Örgüt ve Kişilerin Çıkarlarının Üstünde ve Ötesindedir. Her Şey Kürdistan İçin!

Share | 
 

 Türk Olmak

Go down 
AuthorMessage
Jandil

avatar

Mesaj Sayısı : 80
Kayıt tarihi : 2010-01-13

PostSubject: Türk Olmak   11.12.13 16:50

Türk Olmak

Dr. İsmet Turanlı

Yurtdışına çıkıncayadek Türk olmanın üstünlüğüne inancını taşıyordum. Çünkü Atatürk gençliğe hitabesindedamarlarımızda akan kanda ASİLİYET taşıdığımız bir kuvvetten bahsediyordu. Mesleği hekimlik olanlar o asil kanda acaba değişik eritrositler (Akyuvarlar) mi var diye sorarlar. Ne Almanın (Herren Rasse- Üstün Irk), ne aristokrat İngilizin kanında özel asalet karakteri taşımadığı ikinci dünya savaşından sonra anlaşılmıştı. Batıda hiç bir millet vatandaşı kendinde böyle bir KİBİRDEN dem vurmaz. IRLÇILIK insanlık suçudur.

Mümin müslümanlar islamiyette bütün kavimlerin, milletlerin eşit olduğu kanaatı vardır. KURAN’ın arapça olması, yahutta Kabe’yi ziyaret (HAÇ) ‘ın farz olması bu eşitliği bozmaz(?) mış.

Türk, Türkiye topraklarında yaşıyan milletin adıdır diyor Türkler. Türk bir ırkın değil milletin adıdır. Peki Uygurların Türkiyede yaşamadığı halde Türk olduğunun iddia edilmesi IRK ifade taşımaz mı?. Yurt dışında yaşayan TÜRKMENlerin Türklüğü IRKİ bir ifade değilmi? Özbekler, Kırkızlar, Kazaklar v.s. Türkmüdür?.

Kuzey Kıbrıs'ta yaşayanların kurdukları Cumhuriyetin KKTC’nin (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti) IRKİ bir ifade taşımaz mı? Güney Kürdistan fedratif yönetimine neden hala dış işleri bakanı Kuzey Irak idaresi diyor. Kürdistan kelimesini kullanmaktan neden imtina ediyor. Irakta anayasal olarak kabullenilmiş, resmi ifadesi olan güney Kürdistan demekten çekiniyor. Batı Kürdistan ifadesi yerine kuzey Suriye diyor. Yalan söylemek devlet adamlığına yakışıyormu? Başbakan bile Kürdistan kelimesini kullandığı halde. Yazılı ve görsel basında Kürdistan kelimesini kullanmaktan neden korkuluyor?. Türkler Kürtlerden neden korkuyorlar?. Maazallah Güney doğuya kuzey Kürdistan diyemiyorlar. Buna en güzel cevabı ben Shakeasper’in Romeo-Julliet eserinden veriyorum. ‘’Romeo! Gülün ismini değiştirselerde kokusundan bir şey kaybeder mi?’’ Acaba Kürdistan yerine Kuzey Irak yahut Güney doğu demekle Kürtler yokmu oluyorlar?

Bir Kürt politikacısına TV söyleşisinde Kürdistanın neresi olduğunu sordular. Aldıkları cevap çok makuldu.
‘’ Kürtler nerede yoğun olarak yaşıyorlarsa orası Kürdistandır’’. Nasıl ki kuzey Kıbrısta yoğun olarak yaşayan Türklerse, kuzey Irakta yahut güney doğuda yaşayanlarda Kürtlerdir ve oraları Kürdistandır.

1970 de Kölnde Türkçe anadilde eğitim yapan Anaokulu açtığım sıralarda beni Türk vatandaşlığından çıkarmıştı Türk hükumeti. 1965 de Ankarada doçentlik imtihanında başarılı olunca MİT’ten bazı askerler fakülteye gelerek hocamdan ‘’Kürt kökenli olmaklığım hasebiyle doçentliğimin iptalini’’ istemişti. Hocamın askerlerin bu isteğine uymak zorunda kaldığını hadisenin şahidi olan prof.arkadaşımın teyit edici mektubu bende mahfuz.

Bana Almanya vatandaşlığı 1965 de verildi. Fakat bana şimdiye kadar kimse Almansın demiyor. Beni herkes Türk doktoru olarak biliyor Almanya da. Eşimin birkaç sene evvel Türkiye vatandaşlığına geçmesine rağmen ona kimse ona Türksün demiyor. Çarşıda, pazarda ona herkes Alman teyze diyorla. Oda kendisini hala Alman olarak tanımlıyor. Almanyada yüzbinlerce Türk kökenli Alman vatandaşı var. Çoğu doğru dürüst Türkçe bilmiyor.

Bilmiyorum hangi karakterlerine göre hala Türk olarak addeliyor.

Uygurlara da Türk ırkından oldukları için mi yoksa Türk milletinden oldukları içinmi Türk oldukları söyleniyor. Türk ırkına mensup oldukları içinse Irkcılık yapılmıyor mu?

Türkiyede yaşayan Kürtlere siz Türksünüz demekle onlar Türk olmuyorlar. Biz Türk değil, Kürdüz diyorlar. Kürtlerle Türkçülerin başı belada velhasıl. Türk olmak nasıl bir şeyse Türkiyede yaşayan Ermenilerde, Yahudilerde, Rumlarda Türk olduklarını kabullenmiyorlar.

Bu Türk olmak ne menem şey ki söylenince MUTLULUK vecibeside caba.(Ne mutlu Türküm diyene!)

Dr.İsmet Turanlı . Antalya, 09.12.13 http://Kurdistan-Post.eu

Back to top Go down
 
Türk Olmak
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Mod.. olmak için böyle bir forum yapmak mümkünmü??? çok güzel forum
» süper bi üye olmak için tıkla kodu :D
» Kayıt Olmak İçin Kullanılan Kod Örnek Konunun İçinde(Yardım)
» Ortak Bir OnLine Oyun Forum Sitesi Kurcam ORtak OLmak İstiyen İçeri
» okumadan geçme.. astral seyahat

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Bixêr û bi Ehla! * Welcome! * Hos Geldiniz! :: Nihêrîne Raman | Bakış Açıları-
Jump to: