HomeHome  FAQFAQ  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  
Kürd Ulusu'nun Çıkarları; Her Türlü Parti, Kurum, Kuruluş, Örgüt ve Kişilerin Çıkarlarının Üstünde ve Ötesindedir. Her Şey Kürdistan İçin!

Share | 

Kürd Lüderlerinin İdam Öncesi Son Sözleri

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Admin

PostSubject: Kürd Lüderlerinin İdam Öncesi Son Sözleri   13.01.10 23:40

ŞEYH SAİT: Dünya yaşantımın sonu geldi. Ulusum için kurban edildiğimden dolayı pişmanlık duymuyorum. Yeter ki torunlarımız bizi düşmanlarımız önünde mahcup etmesinler.

CİBRANLI HALİD BEY: Karşınızda yalnız değilim. Arkamda İran, Mezopotamya ve Türkiye`de muazzam bir Kürd Ulusu bulunmaktadır. Bugün beni asıyorsunuz, ama hiç şüphemiz yoktur ki; yarın da torunlarımız sizi yok edecektir.

SEYİT ABDÜLKADİR (Senatör) : Zaten sizler, yakma ve harab etme konusunda büyük bir şöhrete sahipsiniz. Burasını da Kerbela`ya çevirdiniz. Şunu biliniz ki dehşet ve insafsızca sömürü ile şan ve şeref kazanılmaz...

YUSUF ZİYA BEY (Bitlis Milletvekili): Bize mevki ve rütbe bahşetmek suretiyle bizi aldatabilirsiniz endişesi içindeydim. Şükür Allah`a ki bizi mermi ve iple karşılıyorsunuz ve bundan dolayı biz hiç pişman değiliz. Verdiğiniz ders sayesinde torunlarımız öcümüzü alacaktır.

DİYARBAKIRLI DOKTOR FUAD BEY: Vatanım için yiğitçe kurban olmayı daima düşünürdüm. Şüphesiz ki, asılmakta olduğumuz bu toprağa bağımsızlık bayrağı dikilecektir.

DİYARBAKIRLI AVUKAT TAVFİK BEY: Cesedimi bütün dünyaya gösteriniz ve herkes bilsin ki kişisel haklar için değil, ulusal haklar için savaşıyorum. Yaşasın Kürdistan!

BİTLİSLİ KOCZADE ALİ RIZA BEY: Elimdeki silahı ulusumuza karşı kullanmayıp, düşmanımıza yöneltmiş olduğumdan dolayı mutluyum. İşte şimdi hayatımı Kürtlük için kurban ediyorum!

SİİRTLİ ŞAİR MOLLA ABDURRAHMAN: Sefiller!.. Sizi ayağım altında çok alçak ve küçük görüyorum. Biliniz ki, Kürt bir ağaç değildir; ölür ama eğilmez...

BİTLİSLİ HİZANİZADE ŞAİR KEMAL FEVZİ: Cennet Kürdistan bizimdir. Ev sahibi biziz ve kim ne derse desin biz yine evimize gireceğiz. Buna hiçbir güç engel olamaz. Çünkü o bizimdir.
Back to top Go down
http://serxwebun.forumieren.com

Kürd Lüderlerinin İdam Öncesi Son Sözleri
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Atasözü ve Deyim Çevirileri
» En sevdiğin şarkı ve sözleri?
» (amigo nuRi) çok güzel :)
» oğuzhan koç qiden qünlerim oldu
» Yunus Emre